Ha szoktál online vásárolni, valószínűleg te is jobban szereted azokat a webshopokat, ahol a rendelés leadását követően pontosan nyomon tudod követni, hol jár a csomagod. Ritka és szerencsés esetben még olyannal is találkozhattál, hogy a vásárlást követően néhány hasznos tudnivalóval, termékhasználati tippel is meglepett az eladó. Ez utóbbi már haladó szint. (De nem is azért vágtál bele a vendéglátásba, és végképp nem azért olvasod a Szallasadok.com-ot, hogy kezdő szinten maradj, ugye?)
Nem csak a vásárlók, hanem a vendégeid is örülnek, ha a megrendelés (esetükben a foglalás) és a „csomag kézhezvétele” (vagyis a pihenésük megkezdése) között nem hagyod őket magukra. A visszaigazoló e-mailben elküldheted nekik a szálláshelyeddel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, az érkezés előtt tájékoztathatod őket a környékbeli programlehetőségekről, de segítséget nyújthatsz az odajutásban is. Sőt, akár különleges ajánlatokkal is megkeresheted őket.
Ráadásul mindezt korszerű, digitális eszközökkel automatikusan is megvalósíthatod, így nem kell minden foglalásnál külön figyelmet fordítanod erre. Az apartmanod vagy vendégházad digitalizációjával és az automatizációk használatával így nem csak időt spórolhatsz, hanem a vendégélményt is fokozhatod.
Hogyan használd az automatizációkat?
Az online értékesítésben alapvetés, hogy a legnagyobb megnyitási arányú levelek a megrendelést követő visszaigazoló e-mailek. Óriási ziccert hagysz ki tehát, ha ebben csupán rövid, sablonos üzenetet fogalmazol meg arról, hogy a foglalást rögzítetted, várod őket a megadott időpontban.
- Mutasd be nekik a környéken található programlehetőségeket, éttermeket, kávézókat, kikapcsolódási lehetőségeket!
- Sorold fel a közeli túraútvonalakat vagy strandokat, fürdőket!
- Kínálj számukra különleges ajánlatokat! A környékbeli szolgáltatókkal együttműködve különböző kedvezményeket és élménycsomagokat dolgozhattok ki.
Az érkezés előtt néhány nappal lásd el vendégeidet a legfontosabb tudnivalókkal.
- Írd meg nekik, hogyan közelíthetik meg legegyszerűbben a szállást, hogyan juthatnak be az épületbe.
- Könnyítsd meg a készülődést: sorold fel, mit találnak nálad, és mit hozzanak magukkal! Van ágynemű és törölköző, esetleg teákkal és kávéval várod őket?
- Tájékoztasd őket a parkolási lehetőségekről!
- Áruld el a wi-fi jelszavát!
- Lehetővé teheted számukra, hogy online végezzék el a szükséges adminisztrációt és a bejelentkezést. Ezzel nemcsak őket kíméled meg a kényelmetlenségtől, hanem a saját munkádat is megkönnyítheted.
Ha igazán jól szeretnéd csinálni (és miért ne szeretnéd?), akkor a távozásuk után is megkeresheted a vendégeidet – megköszönve, hogy téged választottak.
- Kérj tőlük visszajelzést, valamint ajánlást a Google-ben és más felületeken! Ez egyrészt segít a szálláshelyed és a vendégélmény fejlesztésében, másrészt a pozitív véleményeket – engedéllyel – felhasználhatod a marketingedben is.
- Kínálhatsz kedvezményeket a visszatérő vendégeknek. Sőt, akár ajándékot is adhatsz, ha ismerőseik nálad szállnak meg a jövőben.
Hogyan kerülhetők el a kellemetlenségek?
Végezetül álljon itt az Appartman társalapítójának tanulságos esete az automatizmusok fontosságáról.
Mátyás Krisztián vendégeit a Waze applikáció rendszerint rossz minőségű erdészeti úthoz vezeti, ami ráadásul esős időben csúszóssá válik, télen pedig jegesedik. Az is előfordult, hogy emiatt nem tudták elérni szállást, vissza kellett fordulniuk. Így lőttek a vakációnak.
Éppen ezért Krisztián érkezés előtti e-mailjében – melyet automatikusan küld ki a rendszer – mindig szerepel egy pontos útvonalterv, amely figyelmezteti a vendégeket erre a lehetséges problémára. Ez az apró gesztus jelentősen javítja a vendégélményt, megelőzve a panaszokat.